Nejkrásnější turistické trasy doporučuje aktivní rodina

Pokud hledáte turistické trasy a nápady, kam vyrazit do přírody jen s batohem na zádech v okolí našich apartmánů, jste na správném místě. Právě zde najdete reálná doporučení přímo od našich hostů, pro které je turistika velkým koníčkem a během týdenního pobytu zvládli ujít více než 100 km ;)

"Mnoho lidí hledá turistické trasy a cíle pro svou dovolenou již týdny předtím, než na ni vyrazí. To byl také náš případ. Pravé kouzlo hor objevíme až během putování na místa, na která se jinak než po svých nedostaneme. Sdílíme s vámi (kromě procházky v pátek večer po Bílé) několik námi navštívených tras vhodných pro rodinnou turistiku. Věříme, že si je užijete stejně jako my!

1. den - Bumbálka-Bobek-Bílá, 14,5 km, https://mapy.cz/s/bacopesoza

2. den - Ostravice-Smrk-Podolánky-Horní Bečva, 20,5 km, https://mapy.cz/s/lotonasamo

3. den - Staré Hamry-Gruň-Bílý Kříž-Konečná, 18 km, https://mapy.cz/s/jehepetadu

4. den - Samčanka-Javořina-Bílá + deštivé odpoledne, 5,6 km, https://mapy.cz/s/kasozavupo

5. den - Ostravice-Lysá hora-Ivančena-Ostravice, 20,5 km, https://mapy.cz/s/ludobeseva

6. den - Bílá-Vyšný Kelčov, 6 km, https://mapy.cz/s/bogotefovu + Korňa-Bílá, 17,6 km https://mapy.cz/s/bocemelopa

2.den: Přes Bučací potok na druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd - Smrk, výškový bod 1 276 m. Cestou nezapomenutelné výhledy na Ostravici a Čeladnou, později také na Kněhyni. A památníky Johna Lennona a Jana Palacha. Zalesnění masívu Smrku poškozeno imisemi, dnes Přírodní rezervace Smrk. Luxusní borůvky extra velikosti.

5. den: Z Ostravice na Lysou horu přes Mazák. Královna Lysá hora (1 323 m n. m.) s rozhledem na Beskydy a Malou Fatru, na Tatry za obzvláště příznivých podmínek . Nádherná vyhlídka na vodní nádrž Šanci. Dolů kolem mohyly Ivančena a vodopádů Satiny do Malenovic.

6.den: Přírodní památka Korňanský ropný pramen na Slovensku a blízké mariánské poutní místo Živčáková nad Turzovkou. Hraniční hřebenovka přes Konečnou na Bufet na Beskyde, s výhledy na Malou Fatru. Přes vrchol Bobek (871 m n.m.) zpět na Bílou. " 

"Vynikající místo, pokud je turistika vaším koníčkem. Beskydské hřebeny nás velmi okouzlily, lesy jsou plné borůvek. Apartmány Bílá 188 poskytují vynikající "základnu" pro pěší túry v Beskydech!" - Lukáš R. & ostatní milovníci turistiky