Náš příběh

Všechno začalo tím, že jsme do bílanských lesů jezdívali na návštěvu k našim nejbližším Majce, Borisovi a Elince na horskou osadu Salajka poblíž Bílé. Lesní samota, ticho a odpočinek mimo civilizaci v hájence na Bílé, spojený s neskutečnou pohostinností naší rodiny způsobily, že jsme se do tohoto místa zamilovali... A to byl důvod, proč jsme se rozhodli pro vytvoření vlastní lokality. Nabídnout prostor všem, kteří hledají únik do míst se souladem k přírodě, kde za horkých letních dní voní smrky a snílci mohou do noci sledovat hvězdnou oblohu. Utéct z města do lesů, zmizet v Beskydech...

Za fotografie děkujeme www.ktbfoto.cz. Krasopisnou uvítací ceduli vytvořila Renáta Gebauerová z Ateliéru Písmodílna www.gebauerova.com, na kreativním workshopu, v rámci akademie Podnikej F~M www.progresko.cz. 


Vyrostli jsme v Beskydech a jejich krása je navždy v nás.


Sníme svůj sen a kupujeme pozemek

Psal se rok 2015, když jsme stáli na louce u lesa a začali snít svůj sen. Pozemek jsme právě koupili a začali jsme si v mysli představovat to místo. Pamatujeme si, že před první návštěvou projektantky jsme naše představy postupně přenesli na papír, a tak jsme nakreslili vlastní amatérský návrh ubytování se samostatnými apartmány. Stavba začala v červnu dalšího roku a dům nám skutečně rostl před očima. Začali jsme vybavovat interiér, nábytek z kartáčovaného masivního smrku a červeného dubu, ze kterého vystupuje struktura dřeva a jeho vůně. Snažili jsme se o splnění nejvyšších nároků jak v designu, vybavení, praktičnosti, tak i v udržitelnosti. Potom začaly práce na zahradě. Sehnali jsme žulovou dlažbu, kdysi ručně opracovanou pro vydláždění silnice a použili ji u nás. Asi jsme trochu toho tradičního starého detailu k novostavbě potřebovali. To vše jsme uskutečnili do roku 2018 a tím se tato etapa stavby v tak-nějak-beskydském stylu uzavřela. 


Únor 2019 - otevíráme

Samotné otevření Apartmánů Bílá 188 pak přišlo v únoru 2019. Hlavami se nám honily tisíce myšlenek, nejistot, dojetí a obavy z příjezdu prvních hostů. Před domem byla hromada sněhu, která dosahovala až po vršek pouliční lampy. Když odjeli první hosté, nadšení a spokojení jsme byli všichni. Pak nám napsali hodnocení 10/10 s krásným textem, který si tady s dovolením odložíme níže. A to nás utvrdilo v domnění, že to všechno mělo a má smysl... Od té doby uběhla pěkná řádka let. Ale ta vášeň, aby byli naši hosté spokojeni, nás ještě neopustila.


Plány do budoucna

Rodinné apartmány jsou pro nás velkým závazkem a současně velkou příležitostí. Uplatnili jsme zde své bohaté zkušenosti z cestovní kanceláře Benfica (www.benfica.cz), kde jsme rozpoznali potřeby a přání zákazníků v cestovním ruchu. A vše, co nás tato práce naučila, jsme mohli adaptovat při realizaci nového poslání...

Těší nás, když vidíme, jak můžeme obohacovat životy našich hostů. Pečujeme o ně, nabízíme prvotřídní servis a máme radost z toho, že oni mají radost. Z celého srdce si přejeme, aby pobyty v Apartmánech Bílá 188 byly plné radosti, pokoje a lásky. A jsme nadšení, že se k nám s vašimi nejbližšími vracíte znovu prožít dny plné štěstí. 

S úctou, Lenka Plucnarová

Kamila J. + 5 osob, pobyt od 15.02.2019 na 2 noci


Luxusní ubytování a skvělí majitelé…něco nepopsatelného, co musíte zažít

"Nádherné designové apartmány kousek od lyžařských svahů v Bílé. Komfortně vybavené a velmi nádherně zařízené. Vše, co potřebujete, máte k dispozici. Apartmány jsou nově otevřené a vše voní novotou. Navíc se setkáte s úžasnými majiteli, kteří jsou velmi ochotní, milí a vstřícní. S péčí, s jakou k Vám přistupuje majitelka, se jen tak nesetkáte, ještě jednou za ni děkujeme. Navíc přijedete až před apartmán a zaparkujete doslova přede dveřmi. Nechybí vyhřívaná lyžárna a ani prostor na lyže, popř. kola. Apartmány si otevíráte číselnými kódy na čtečce u dveří, takže nemusíte stále hledat klíče.

Voňavé a velmi pohodlné postele Vás lákají k odpočinku. V horním patře je nádherná koupelna s velkým sprchovým koutem, k dispozici jsou ručníky i tělová kosmetika. Spodní patro nabízí obývací část, kuchyň s veškerým vybavením a jídelnu, v předsíni WC. V obýváku je obrovská televize a nádherný výhled do krajiny, díky velkému oknu jste součástí přírody. Velmi oceňuji použité materiály a vkusně zvolené designové prvky. Celý apartmán je vybaven kvalitními spotřebiči a bytelným nábytkem. Smekám před majiteli, protože zde nešetřili ani na jedné z věcí. Vřele doporučuji pobyt v těchto apartmánech, protože si myslím, že ostatní hotelové resorty poblíž se mohou stydět :-) ještě jednou děkujeme."

️ "Není nic, co bychom vytkli."