Listopadový víkend s jógou – Ponoř se do ticha, Jóga v souvislostech, listopad 2023

V listopadu jsme u nás v apartmánech poprvé přivítali pobyt s jógou a meditací pořádaný lektorkou hatha jógy Terezou Slezákovou. Tereza provozuje studio Jóga v souvislostech a víkendové pobyty pravidelně pořádá již několik let. Jsme rádi, že nově zařadila také naše apartmány do svého kalendáře;)

Jógový víkend se uskutečnil od pátku 3. listopadu do neděle 5. listopadu 2023. Cílem pobytu bylo si odpočinout, uvolnit, naladit se na podzimní čas, kdy se energie (prána, čchi) noří do země, aby bez zbytečných ztrát přečkala zimu a na jaře mohla v plné síle expandovat (a když ji v zimě dobře neuchováme, přichází dobře známá jarní únava).

V pozvánce bylo uvedeno: " Budeme lehce cvičit, věnovat se pránájámě, meditovat, mantrovat, pobývat v kruhu žen, v kruhu důvěry, lehce se stravovat, zabývat se ajurvédou, ale i nešvarem stravy dnešní doby. "

Tereza víkendem provázela a kromě veškerého programu připravovala přímo na místě v apartmánu stravu z vlastních zásob - snídani, brunch, svačinu, večeři. Vše v duchu ajurvédy, tradiční čínské medicíny s informací pro zúčastněné jogínky, jak a co je nebo není vhodné konzumovat vzhledem k počasí nebo konkrétní konstituci.

A nechyběla ani společná procházka v Beskydech ve volném čase mezi jednotlivými lekcemi jógy a meditací. Pěší turistika na Javořinu ke zvoničce svatého Martina, směr přehrada Šance, zpět na Bílou po cyklostezce patří mezi velmi oblíbené výlety přímo od našich apartmánů a nejinak tomu bylo také během jógového víkendu.

Pokud vás vyprávění zaujalo, můžete se inspirovat a prozkoumat pozvánky na další akce studia Jóga v souvislostech na webových stránkách www.jogavsouvislostech.cz. A pokud si vyberete jógový víkend v Apartmánech Bílá 188, budeme se na vás v budoucnu těšit ;)