Letní park láká rodiny s dětmi

Dne 17.5.2024 ve Frýdecko-místeckém Deníku vyšel článek "Letní park láká rodiny s dětmi". Výborný článek popisující dětský letní park na Bílé. Tento park se nachází jen 10 minut pěší chůze od našich apartmánů. Dovolte nám text z těchto novin citovat na našem webu.

"Bílá - Hledáte tip, co podniknout s dětmi během nastávajících teplých dní? Zkuste spojit procházku v horách se zábavou v areálu na Bílé. Letní park pro děti v tomto resortu právě zahájil další sezónu.

Park je od května otevřen mezi 9 do 19 hodinami každý den. V zábavním areálu, který je rozdělený na dvě části, najdou útočiště děti i dospělí. Vybrat si lze z několika druhů vstupného. Nejčastější varianta je vstup na tři hodiny nebo celodenní vstupné. Za tří hodinový vstup zaplatíte 440 korun pro jedno dítě a až 2 dospělé. Máte-li dvě děti, cena se zvyšuje na 740 korun a s třemi dětmi pak na 970 korun. Za celodenní permanentku dá rodina dvou dospělých s jedním dítětem 640, se dvěma dětmi 1040 a se třemi ratolestmi pak 1290 korun.

Atrakce jsou rozmístěny ve dvou částech resortu, a to ve spodní otevřené a pak v lesní mezi stromy. V části, která je jako dělaná na vyhřívání se na sluníčku, jsou k dispozici lehátka a fatboy polštáře, ze kterých lze pohodlně pozorovat děti například na tubingových dráhách, trampolínách nebo třeba ve skákacím hradu. K dispozici je jezírko s lodičkami a další vodní aktivity. Menší děti se zabaví na pískovišti, ty větší zase ocení šlapací motokáry. 

Lesní část je více zaměřena na edukativní poznávání. Děti si mohou zkusit zahrát na archeology a vykopat kosti dinosaura nebo se obeznámit s fyzikálními zákony pomocí vodních strojů a sestav. A když už budou mít dost zapojování mozkových závitů, mohou využít i svaly ve velkoryse pojatém lanovém centru v korunách stromů, které kombinuje různé druhy překážek a skluzavek. 

Během návštěvy Deníku na Bílé byly v parku k dispozici i animátorky, které spolu s maskotem sluníčka bavily děti při tanečkách. Hudební a taneční program se opakoval zhruba každou půl hodinu.

Přímo v letním parku si klasické jídlo nedáte. K dispozici je sice malé občerstvení jako horské maliny a drobné pochutiny, ale na velké zahnání hladu to úplně není. Stánek využijete hlavně pro uhašení žízně. Espresso vyjde na 50, capuccino na 65 a flat white na 75 korun. Za domácí limonádu zaplatíte 65 korun a za colu 40 korun. Nechybí zde ani pivo, které stojí 40 a v nealko verzi 38 korun. Bar nabízí i koktejly v alko a nealko verzi a mezi nimi i pro maminky jistě příznačný koktejl s vtipným výstižným názvem Mateřská není dovolená za 135 korun. Máte-li hlad, můžete se zajít občerstvit do přilehlého hotelu Bauer. Zde je k dispozici i jediná toaleta v areálu."

Zdroj: Frýdecko-místecký deník, článek z novin ze dne 17.5.2024, https://fm.denik.cz/

Webové stránky dětského parku: https://www.nabile.cz/

Fotogalerie našich hostů z dětského letního parku na Bílé: